مفتول آجدار

مفتول آجدار

مفتول آجدار

انواع مفتول های قالب بندی ، آرماتور بندی و موارد اصلی استفاده از آنها

مفتول آجدار

مفتول آجدار

 

میل گردهای فولادی باید قبل از بتن ریزی، بر اساس طرح ، به یکدیگر بسته و یکپارچه شوند ،تا از جا بجا شدن آن‌ها طی عملیات بتن ریزی تا خودگیری بتن ممانعت شود. برای بستن دو میلگرد به یکدیگر بیشتر از مفتول آرماتور بندی و قالب بندی نرم فلزی با قطر ۱٫۵ ml استفاده می‌گردد که اصطلاحا به این عمل “گره زدن” می‌گویند.

 

انواع گره‌های متداول مفتول های آرماتور بندی برای بستن دو میلگرد به یکدیگر:

* گره اصطکاکی: در پیوست میلگردها در شبکه‌ها و صفحات قائم(شبکه دیوارهای بتن)،برای بازدارندگی از انحراف میلگردهای افقی،از این گونه گره بهره‌گیری می‌شود.
* گره ساده: گره ساده،متداولترین گره برای اتصال میلگردهای اصلی و فرعی(مونتاژ) در شبکه‌های ستانی همانند سقف و فونداسیون با امکان اجرای سریع است.
* گره پشت گردنی: در ستون‌ها و تیرها،برای پیوست استوار میلگردها به خاموت‌ها در گوشه‌ها،اغلب از این نوع گره کاربرد می‌کنند.
*گره صلیبی:در مواقعی که به دلیل به کارگیری میلگردهای قطور،تعداد نقاط پیوست ناچیز باشند،برای استحکام بیشتر اتصال میلگردها به یکدیگر،از این گره کاربرد می‌شود.

بهترین قیمت مفتول را از ما بخواهید. (مفتول آجدار09124094144)

مفتول آجدار

مفتول آجدار

سیم مفتول

سیم مفتول به راستی همان مفتول سیاه میباشد که از فولاد  کربن یا آهن ساخته شده است و بعنوان سیم آرماتور بندی ، قالب بندی و در ساختمان سازی ها مورد بهره‌گیری پیمان میگیرد.
کسانی که در بازار آهن به نسبت باستانی پیشه کهن تر هستند ، مفتول سیاه را با اسم سیم مفتول ، مفتول میشناسند که همان ویژگی ها را دارد.

سیم مفتول ، مفتول سیاه ، سیم آرماتوربندی یا مفتول آنیل شده از اسامی این محصول است که در صنعت و ساختمان سازی کاربرد ویژه ای دارد ، این مفتول به واسطه این که در ساخت بسیاری از مصالح فلزی سایر استفاده میشود و به عنوان ماده اولیه آنها محسوب می شود با نام مفتول مادر نیز شناخته می شود.
سیم مفتول در ساخت موارد ذیل به پیشه میرود :

توری فنس
توری مرغی
توری فرنگی
توری گابیون
مفتول گالوانیزه
مفتول مسوار
اسید شور
فنرها

سیم مفتول در تمامی این موارد به صورت مستقیم به کار رفته و ایفای نقش میکند اما علاوه بر این ها ، در بسیاری از زمینه ها نیز نقش غیرمستقیم داشته و به بکار گرفته میشود برای نمونه از سیم مفتول در صنعت زارع ، صنعت خودرو سازی و نجاری و … کاربرد می شود.

 

مفتول ها و استفاده از آنها در صنایع مختلف

مفتول یک فولاد نورد گرم هموار و صیقلی است که درازا عمر و پایداری زیادی دارد و معمولاً مقطع آن گرد یا مستطیل است. مفتول ها به چهره کویل یا کلاف، پیچیده و جا به جا می شوند؛ به این چهره که یک دسته مفتول کویل شده به وسیله ی دو الی چهار تسمه ی فولادی به صورت عرضی بسته و به شکل کلاف حمل و نگهداری می شود. پیش از پیوست این تسمه ی فولادی، مفتول باید به اندازه ی کافی فشرده شود. مفتول­ انواع و اندازه­ های متفاوتی دارد که از هر کدام به قصد خاصی استفاده می­شود.

 

مفتول آجدار

مفتول آجدار

چگونگی تولید انواع مفتول

مفتول به دو شکل سیاه و گالوانیزه (مفتول سفید) فرآوری می­شود.

تعریف مفتول سیاه

مفتول سیاه، نوعی مفتول آنیل شده و به اصطلاح پخته شده است که خصوصیات کیمیایی خویش را حفظ کرده و ماده­ اولیه­ مفتول گالوانیزه را ساختن می­دهد و درنتیجه در تولید توری مش، توری مرغی، توری حصاری، گابیون، توری پرسی، سیم خاردار، زنجیر صنعتی، میخ و غیره استعمال دارد. به علت رنگ سیاهی که دارد به این نام شناخته می­شود. نرم و انعطاف­پذیر است و مقاومت بالایی در برابر شرایط طاقت مساعد آب و هوایی دارد از این جهت در ساختمان ­سازی و صنعت نیز کاربرد گسترده­ای دارد.

 

نمونه هایی از مفتول سیاه

مفتول سیاه قابلیت شکل پذیری و فرم گیری دارد و به همین دلیل کار با آن آسان است و در سطح وسیعی مورد کاربرد پیمان می­گیرد. دارای قطر، وزن و اندازه­ های متفاوت است که هر کدام کاربرد خاصی دارند و از آن­ها در آرماتور بندی، قالب بندی، عایق بندی، کشاورزی، مجسمه سازی، نجاری، وسایل تزیینی، ساخت سبد زباله، و غیره جهت گره زدن و بسته بندی  بهره‌گیری می­شود.

مفتول سیاه در سایزهای 1.5، 2.5، 3 و 4 ml موجود است که به ترتیب در آرماتور بندی، قالب بندی، کشاورزی و نجاری بیشترین کاربرد را دارند.

تعریف مفتول گالوانیزه

مفتول گالوانیزه همان مفتول سیاه است که با فلز روی پوشیده شده است. به این روش، گالوانیزه شدن گفته می­شود که به دو صورت گرم و سرد سپریدن

می­شود. طی فرآیند گالوانیزه شدن گرم، فولاد فاقد چربی و اکسیژن را درون روی مذاب قرار می­دهند و بر اثر واکنش فولاد و روی ، روکشی آلیاژی از جنس روی ، فولاد را می­پوشاند و آن را در مساوی خوردگی، زنگ زدگی و شرایط تاب مساعد محیطی محافظت می­کند. به این نوع مفتول، مفتول گرم گفته می­شود.

در روش گالوانیزه شدن سرد، از روی مذاب استفاده نمی­شود بلکه فلز روی به وسیله­ی جریان الکتریکی و با روش الکترولیز و به وسیله­ی جریان الکتریکی سطح فولاد را می­پوشاند. در این شیوه ضخامت فلز روی کمتر از طریق گرم است و در نتیجه مفتول سرد، پایداری کمتری نسبت به مفتول گرم دارد.

مفتول گالوانیزه به دلیل نقطه ­ی ذوب بالای فلز روی دماهای زیاد بالا (بیشتر از 600 درجه­ی سانتیگراد) را می­تواند بردباری کند.

 

 

 

نمونه هایی از مفتول گالوانیزه

مفتول گالوانیزه اندازه­های متفاوتی در محدوده ­ی 0.5 تا 2.8 میلیمتر دارد و در ساختمان سازی، آرماتوربندی، کشاورزی، مرغداری، وسایل تزیینی، فنس کشی، اسکوپ بندی، رابیتس بندی، گلخانه و… کاربرد می­شود.
به علت ضخامت اغلب فلز روی (zn)، گالوانیزه ­ی گرم در مقایسه با گالوانیزه­ ی سرد دارای بها بالاتری است.

 

سیم آرماتوربندی

نوعی مفتول سیاه آنیل شده یا یا به اصطلاح پخته شده است که از گرما دید وایرود به دست می­آید و بعد از کشش در دمای 900 درجه­ی سانتیگراد و در شرایط خلاء در کوره­ی آنیل حرارت می­بیند. این مفتول نرم و نرمش پذیر است و نیرو پیچش خوبی دارد که از شکستن آن بازداری می­کند. در برابر زنگ زدگی و خوردگی تغییر ناپذیر است.

مفتول قالب بندی

از این مفتول­ ها برای بستن دو میلگرد قبل عملیات بتن ریزی ساختمان کاربرد می­شود الی از جا به جایی میلگردهایی که با آرایش ویژه به صورت ستانی و عمودی کنار هم پیمان گرفته­اند به اثناء بتن ریزی بازداری به عمل آید. به عملیات بستن میلگردها، گره زدن یا آرماتور بندی گفته می­شود که به وسیله­ی انبر اتمام می­شود. معمولاً از مفتول سیاه 5/1 لغایت 4 میلیمتر برای گره زدن یا آرماتوربندی استفاده می­شود. هر ضخامت تو این محدوده استعمال خاصی دارد.

معمولاً از 4 گونه گره­ی ساده (لغزان)، گره صلیبی، گره پشت گردنی و گره اصطکاکی برای آرماتور بندی بهره‌گیری می­شود که هر کدام به منظور خاصی مورد استفاده قرار می­گیرند. این گره­ها به دو شیوه ضربدری و کراواتی بسته می­شوند.

 

سیم آرماتوربندی یا قالب بندی به دو چهره تسمه و فابریک در بازار موجود است. نوع فابریک آن نسبت به تسمه نرم-تر و انعطاف پذیرتر است و استحکام و قیمت بالاتری دارد.

مفتول آجدار

مفتول آجدار

قیمت سیم مفتولی

مفتول های سیاه زنجیره سیم های نازک و فولادی می باشند که با نرمش پذیری بالا به چهره کلاف و شاخه ای برای کاربرد در قالب بندی و آرماتوربندی مورد کاربرد پیمان می گیرد. این محصولات در3 تقسیم بندی بر اساس ضخامت پیمان می گیرد که هر کدام دارای کاربردهای مخصوص به خود می باشد. به عنوان نمونه از مفتول های حائز ضخامت 1.2 تا 1.7 تمایل که در کلاف های 22 کیلوگرمی هستی دارد در آرماتوربندی باره بهره‌گیری قرار می گیرد. از ضخامت های بین 2 لغایت 2.5 در قالب بندی و از ضخامت های بین 3 تا 5 میلیمتر در سایر صنایع همانند بسته بندی و یا ساخت توری و مش استفاده می کنند.

قیمت خرید سیم مفتول

سیم مفتولی های  کربن درحقیقت از فولاد کم کربن تولید می گردد. فولاد ناچیز کربن از آهن اسفنجی 90 درصد مذاب فرآوری می شود. برای فرآوری این فرآورده در کارخانه  به علت حساسیت موارد تولیدی، نهایت دقت در ترکیب شیمیایی و ریز ساختار آن صورت می گیرد؛ زیرا موارد استفاده از سیم مفتولی کم کربن در تولید گونه ها الکترود ها و سیم های جوش می باشد. مفتول مختصر کربن تولیدی فولاد یزد، در سایز 5/6 میلیمتر تهیه می شوند. علاوه بر این از آن در فرآوری گونه ها مفتول کله زنی سرد، فورج سرد و کشش سرد بهره‌گیری می شود. عمده کاربرد این نوع سیم های مفتولی در صنایع پیچ و مهره سازی، ساخت قطعات فورج سرد، ساخت سیم های آبکاری شده می باشد.

سیم مفتولی با کربن کم

مفتول های کم کربن در بازار با روکشی از گالوانیزه عرضه می شوند، این محصولات با پایداری بالا در برابر نم و زنگ زدگی و همچنین نرمش پذیری بالا برای استفاده در پایین دریایی اختناق قوی و کابل های مخابراتی بسیار مناسب می باشند. از سایر کاربردهای این فرآورده در ساخت سازه گلخانه و یا به طور کلی در مصارف گلخانه ای کاربرد دارد.

کاربردهای وسیع این محصول در صنعت لازم است الی از این فرآورده در گونه ها مختلفی از لحاظ جنس، ابعاد و استاندارد ساخته شود. بر همین بنیاد از این محصول در گونه ها سیم مفتول رنگی و روکش دار PVC فرآوری می شود. در ایران تولیدکنندگان این نوع سیم را در ابعاد زیاد ریز (0.3 تا 1 میلیمتر) تولید می گردد که مصارف زیاد زیادی دارد.

ضمن سپاسگزاری از توجه شما خواهشمندم سفارش خود را با کارشناسان مرکزآهن و از طریق شماره تماس 09124094144 ثبت نمائید.

مفتول آجدار

مفتول آجدار

فروش و کشش مفتول

فروش و کشش مفتول

فروش و کشش مفتول

فروش و کشش مفتول : کلاف و شاخه اجدار و ساده برای مصارف تیرچه بلوک تولید خرپا پیچ سازی و غیره همگی بار ها فوق کشش نطنز بوده میلگرد 8 اجدار بار کیان کاشان گرید A2 مفتول 8 و 10 ساده کشش شده بار اجرت نیز جهت کشش پذیرفته میشود09124094144

مفتول آجدار

  •  مفتول آجدار
  •  فروش و کشش مفتول
  •  سیم مفتولی با کربن کم
  •  قیمت خرید سیم مفتول
  •  قیمت سیم مفتولی
  •  مفتول قالب بندی
  •  سیم مفتول
  •  بهترین قیمت مفتول

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.